Veteriner Market

Yeni Sanayi Sit. 1335 Sk. 29 Blok No:4
Bandırma - Balıkesir

+ (90) 266 721 20 30
info@veterinermarket.com.tr

Pztesi - Ctesi 8.00 - 19.00
Pazar Kapalı

OPTİGUARD

Bakterilerle mücadele sadece öldürmek ile olmaz. Öldükten sonra ortaya çıkardıkları toksinlerde bakteriler kadar dokulara zarar verirler. Optiguard vaadettiği optimum korumayı iyon değişimi ile yaptığı bakterisid etkiye ilave olarak içerdiği sanguinarineile ; toksinlerin oluşturduğu yangıyı gidererek göstermektedir. Taşıt madde olarak tercih edilen aktif clinoptilolite yemden gelebilecek makro toksinleri bağlayarak bağırsaklarda gıdaların optimum emilimi için uygun ortamı sağlar.

Sipariş Ver

Bakterilerle mücadele sadece öldürmek ile olmaz. Öldükten sonra ortaya çıkardıkları toksinlerde bakteriler kadar dokulara zarar verirler. Optiguard vaadettiği optimum korumayı iyon değişimi ile yaptığı bakterisid etkiye ilave olarak içerdiği sanguinarineile ; toksinlerin oluşturduğu yangıyı gidererek göstermektedir. Taşıt madde olarak tercih edilen aktif clinoptilolite yemden gelebilecek makro toksinleri bağlayarak bağırsaklarda gıdaların optimum emilimi için uygun ortamı sağlar. Aktif Clinoptilolite Etkisi Toksin bağlayıcı olarak uzun yıllardır bilinen clinoptilolite patentli bir proses ile aktive edilerek standart partikül boyuna ilave olarak daha hızlı ve daha yüksek oranda toksinleri bağlarken daha fazla toksin grubu üzerine etkin hale getirilmiştir. Optiguard dizayn edilirken bu değerli ürün taşıt madde olarak kullanılmış ve optimum etki için optiguardın bütün bileşenlerinden maksimum etki alınması düşünülmüştür.

20 ppm = Yangı giderici 40 ppm = Dokularda topikal etki ile rejenerasyon etkisi, bağırsaklarda emilen aminoasitleri inhibe eden ve NH3 ortaya çıkmasına neden olan AADE enzimini inhibe ederek dekarboksilasyon yoluyla kümeslerde amonyak sorununun çözümüne 60 ppm-100 ppm = Gram (-) bakteriler üzerine bakterisidal etki Sanguinarine Etkisi Macleayacordota kökenli sanguinarine etken maddesinin ppm dozlarda kaydedilmiş ve ispatlanmış etkileri: Zn+2 Aktif Çinko Aktif clinoptilolite bağlı Zn+2 molekülü büyük bir molekül olduğu için sadece bağırsak sisteminde etki gösterir. İyon değişimi ile Gram(-) bakteriler [E.coli, Salmonella vb.] üzerine direkt öldürücü etki göstererek çalışır. Bu etkiyi gösterirken clinoptelite bağlı olduğu için Zn+2 kaybı olmaz ve bütün bağırsak yolu boyunca sabit bir etki gösterir. 

Layer 1 Kg / Ton Broiler 1 Kg / Ton İçerik 1 Kg üründe • 20 ppmsanguinarine eş değer Macleayacordateekstratı • 8 ppm Zn+2Methionine • 10 ppmasitik asit • 20 ppm bakır asetat • %70 aktif clinoptiloiite

Faaliyetlerimiz

* Süt ve Besi Sığırı Sürü Hekimliği ve Danışmanlığı
* Ticari Firmaların; Probiyotik, Prebiyotik ve Mineral Yem Katkılarının Saha Çalışmalarının; Süt, Besi, Koyun-Keçi ve Kanatlılarda Gerçekleştirilmesi ve Değerlendirilmesi
* Yer Seçimi, Ahır Dizaynı, Hayvan Refahı, Bakım, Beslenme (Yemin Karılması ve Porsiyonlanması), Bakıcı Eğitimi, Tırnak Bakımının Programlanması. Devamı..

Veteriner Market - Ürünlerimizi İncelediniz mi?

Ürünlerimiz