Veteriner Market

Yeni Sanayi Sit. 1335 Sk. 29 Blok No:4
Bandırma - Balıkesir

+ (90) 266 721 20 30
info@veterinermarket.com.tr

Pztesi - Ctesi 8.00 - 19.00
Pazar Kapalı

ORGAFORTE

DÖL VERİMİNDE ÇÖZÜM
TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ: 0.5, 1, 5 Kg plastik kovalarda veya 1, 5, 10, 20 ve 25 kg kraft torbalarda satılır.

Sipariş Ver

Bir süt sığırı işletmesinde her inekten yılda bir yavru almak amaçlanmalıdır. Aksi halde karlılık düşecektir. Kızgınlık düve ve ineklerin çiftleşme isteği göstermeleridir. Süt sığırlarının döl verimi sorunlarının giderilmesinde, sağlıklı bir ovarial siklus sağlanmasında, metabolizma ve rumenin düzenlenmesinde etkin rol oynayan şelatlanmış iz minerallerle birlikte döl veriminde etkisi kanıtlanmış Beta karoten ve bitkisel ekstraktları ile By pass methionin içeren ORGAFORTE ® dölveriminde etkili bir yem katkısıdır.

 Foliküler ve embriyonik hücrelerdeki doymamış yağ asitlerinin miktarını artırarak embriyo dayanıklılığını arttırır.  Dengeli beslenmeye destek olarak oosit ve embriyo kalitesinde iyileşmeye yol açar.  Rumende korunmuş metiyonin, erken laktasyondaki süt ineklerinde etkili olup, süt proteini ve süt yağ içeriğinin artmasıyla birlikte süt verimini de artırmaktadır. Ayrıca follikül gelişiminide sağlar.  Yapısındaki bitkisel eksrraktlar sayesinde follikül sayısında artış ile birlikte ovulasyon oranında da artış sağlar.  Yapısındaki β-karoten sayesinde süt verimi ile süt bileşenleri artar, gebelik oranı üzerine de olumlu etki yapar. β-karoten özellikle uterus ve ovaryumda vitamin A’ya dönüşmesi nedeniyle olumlu sonuç vererek, doğum sonrası tekrar gebe kalma oranı üzerine olumlu etki yapar.  Reprodüktif organ yangılarının sağaltımında destekleyicidir.  Geçiş dönemi beslemesinde etkilidir.  Endokrin sistemde ve metabolizmada aktif rol alan oligoelementleri içerir.  Metabolizmada, sindirimde, detoksifikasyon mekanizmasında ve ürünün storajında görev alan antioksidanları içermektedir.  Kızgınlığın belirgin hale getirilmesinde etkilidir.  Folliküler kistlerin sağıltımını destekler.  Besinsel mineral eksikliklerine bağlı gelişen metabolik problemlerin giderilmesi, verim kayıplarının önlenmesinde etkilidir.  Yüksek biyoyararlanıma sahiptir.  Üründe kalıntı bırakmaz, ağır metal ve toksik madde içermez.  Doğrudan kullanımda problem oluşturmaz.

Doğrudan kullanım:
Geçiş dönemindeki sığırlarda Süt İneklerinde: 100 gr/İnek/Gün * 5-10 gün süre ile
Koyun ve keçilerde : 30 gr/Koyun-Keçi/Gün * 5-10 gün süre ile
Yem katkısı olarak: 10 kg/Ton yem
TESCİL TARİH VE NO: 14.06.2012/529-013F
TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ: 0.5, 1, 5 Kg plastik kovalarda veya 1, 5, 10, 20 ve 25 kg kraft torbalarda satılır.
Oda sıcaklığında (18-25 0C) muhafaza ediniz. İmal tarihinden itibaren 18 ay raf ömrü mevcuttur.
BU BİR İLAÇ DEĞİL, YEM KATKISIDIR(PREMİKS) . TEDAVİ AMACIYLA KULLANILMAZ

Faaliyetlerimiz

* Süt ve Besi Sığırı Sürü Hekimliği ve Danışmanlığı
* Ticari Firmaların; Probiyotik, Prebiyotik ve Mineral Yem Katkılarının Saha Çalışmalarının; Süt, Besi, Koyun-Keçi ve Kanatlılarda Gerçekleştirilmesi ve Değerlendirilmesi
* Yer Seçimi, Ahır Dizaynı, Hayvan Refahı, Bakım, Beslenme (Yemin Karılması ve Porsiyonlanması), Bakıcı Eğitimi, Tırnak Bakımının Programlanması. Devamı..

Veteriner Market - Ürünlerimizi İncelediniz mi?

Ürünlerimiz