Veteriner Market

Yeni Sanayi Sit. 1335 Sk. 29 Blok No:4
Bandırma - Balıkesir

+ (90) 266 721 20 30
info@veterinermarket.com.tr

Pztesi - Ctesi 8.00 - 19.00
Pazar Kapalı

ORGASAC-CR

RUMEN DESTEKLEYİCİ MAYA VE AFLATOKSİN B1, B2, G1 VE G2, ZEOARALENONE, T2, DON, OKRATOKSİN, FUMONİNİSİN VE CİTRİNİN NÖTRALİZASYONU İÇİN GENİŞ SPEKTRUMLU MİKOTOKSİN BAĞLAYICI.
TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ: 0.5, 1, 5 ve 10 Kg plastik kovalarda veya 0,5, 1, 5, 7,5, 10, 20 ve 25 kg kraft torbalarda satılır.

Sipariş Ver

Son yıllarda yem katkı sektöründe yapılan çalışmalarla, özellikle maya olarak üretilen “Saccharomyces cerevisiae” sindirim kanalında (pH değişikliğinden kaynaklanan mikroflora kayıplarında) faydalı mikroflora yoğunluğuna katkıda bulunarak mikrobiyal sindirimi artırmakta, pH değişimlerinin normale dönmesinde özellikle işkembede ortaya çıkan toksinleri, içeriğine ayrıca katılan “Aktif Clinoptilolit” ile bağlayarak normalleştirmede, rasyondaki dengesizlikler ya da yem maddelerindeki temel özelliklerden kaynaklanan nedenlerle oluşan “bütün yem atma” dediğimiz sindirim yetersizliklerinde yemden yararlanma kabiliyetini artırarak çok önemli ekonomik kayıpları da önlemektedir. Organizmada detoksifikasyon mekanizmalarının arıtma- detoksifiye etme limitlerinin üzerindeki oranlarda bulunan toksinler bütün organ, doku ve hücrelere kadar kan yoluyla yayılarak oluşturdukları hasarların derecelerine bağlı olarak; mide-bağırsak hastalıkları, döl tutmama problemleri, tırnak hastalıkları ile mastitis ağırlıkta olmak üzere verimi düşüren semptomlar açığa çıkmaktadır. ORGASAC-CR ® organik ve inorganik karakterde iki farklı toksin bağlayıcı ajanın bir araya getirilmiş halidir.

 İnaktif Saccharomyces cerevisiae hücreleri içerir.  Mineral esaslı, toksin bağlayıcı Aktive Clinoptilolite ile kombine edilmiştir. Organik karakterde toksin bağlayıcı maya duvarı komponentleri içerir.  Rasyon dengesizliklerinde rumende ortaya çıkan toksik metabolitleri adsorbe ederek dışkı ile atılmasını sağlar.  Yem ve yem hammaddelerinden kaynaklanan mikotoksikozis problemlerini önler.  Büyüme performansını düzenler  Yemden yararlanma etkinliğini arttırır.  Sindirim sistemi bozukluklarını engeller.  Üreme bozukluklarını önler.  Tırnak hastalıklarının oluşma riskini azaltır.  Kuru madde tüketimini teşvik ederek selülolitik sindirimi arttırır.  Süt kalitesine olumlu etki yapar, süt yağını arttırır.  Bağışıklık sisteminin zayıflamasını engeller.  Subklinik mastitis vakalarını azaltarak somatik hücre sayısını düşürür.  Redoks potansiyelini düşürerek aerobik patojenlerin üremesini engeller.  Enteritis vakalarında destekleyici fayda sağlar.  Daha kuru bir dışkı sağlar ve ahırda amonyak oluşumunu azaltır.  Yüksek biyoyararlanıma sahiptir.  Üründe kalıntı bırakmaz, ağır metal ve toksik madde içermez.  Doğrudan kullanımda problem oluşturmaz.

Doğrudan kullanım:
Süt İneklerinde: 30-150 gr gr/İnek/Gün
Koyun ve keçilerde : 10-15 gr/Koyun-Keçi/Gün
Yem katkısı olarak: 1-3 kg/Ton yem
TESCİL TARİH VE NO: 23.05.2012/528-356F
TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ: 0.5, 1, 5 ve 10 Kg plastik kovalarda veya 0,5, 1, 5, 7,5, 10, 20 ve 25 kg kraft torbalarda satılır.
Oda sıcaklığında (18-25 0C) muhafaza ediniz. İmal tarihinden itibaren 18 ay raf ömrü mevcuttur.
BU BİR İLAÇ DEĞİL, YEM KATKISIDIR(PREMİKS) . TEDAVİ AMACIYLA KULLANILMAZ

Faaliyetlerimiz

* Süt ve Besi Sığırı Sürü Hekimliği ve Danışmanlığı
* Ticari Firmaların; Probiyotik, Prebiyotik ve Mineral Yem Katkılarının Saha Çalışmalarının; Süt, Besi, Koyun-Keçi ve Kanatlılarda Gerçekleştirilmesi ve Değerlendirilmesi
* Yer Seçimi, Ahır Dizaynı, Hayvan Refahı, Bakım, Beslenme (Yemin Karılması ve Porsiyonlanması), Bakıcı Eğitimi, Tırnak Bakımının Programlanması. Devamı..

Veteriner Market - Ürünlerimizi İncelediniz mi?

Ürünlerimiz