Veteriner Market

Yeni Sanayi Sit. 1335 Sk. 29 Blok No:4
Bandırma - Balıkesir

+ (90) 266 721 20 30
info@veterinermarket.com.tr

Pztesi - Ctesi 8.00 - 19.00
Pazar Kapalı

VİTOMİN S SÜT

SÜT SIĞIRLARI İÇİN OLİGOELEMENT KOMPLEKSİ
TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ: 0.5, 1, 5, 10 ve 25 Kg plastik kovalarda veya 1, 5, 7.5, 10, 20 ve 25 kg kraft torbalarda satılır.

Sipariş Ver

Şelatlanmış oligoelement kompleksidir. Kum dolomit ve kalsit gibi dolgu maddeleri içermeyen ürün ayrıca Sülfat, karbonat ve oksit formlarından arındırılmış mineral içeriğe sahiptir. Organizmanın yaşama ve verim payı için gerekli iz element ihtiyacını karşılayarak büyüme ve gelişmede yardımcı bir üründür.

 Endokrin sistemde ve metabolizmada aktif rol alan oligoelementleri içerir.  Bağırsaklardan kolaylıkla emilerek hücrelere taşınırlar.  Metabolizmada, sindirimde, detoksifikasyon mekanizmasında ve ürünün storajında görev alan antioksidanları içermektedir.  Rasyonla alınan yem maddelerinin dengesizliklerinde ortaya çıkan metabolizma hastalıklarını önlemeye yönelik yardımcı olur.  Sindirim sisteminde enzim üretimini teşvik ederek hayvanın verim performansında artışı sağlar.  Yüksek biyoyararlanıma sahiptir.  Yemden yararlanmayı arttırır.  Mide - bağırsak problemlerini önleyerek, tırnak yangısı (laminitis), döl tutmama (infertilite), meme yangısı (mastitis), metritis oluşumlarını azaltır.  Kullanılan hayvanda ürün kalitesini arttırır ve raf ömrünü arttırmada yarar sağlar.  Besinsel mineral eksikliklerine bağlı gelişen metabolik problemlerin giderilmesi, verim kayıplarının önlenmesinde etkilidir. Ölüm oranını azaltır. Bağışıklık sistemini geliştirir.  Doğan buzağıların yaşama kabiliyetlerini arttırır.  Kızgınlıkların ortaya çıkışını arttırarak döl tutma oranını yükseltir.  Üründe kalıntı bırakmaz, ağır metal ve toksik madde içermez.  Doğrudan kullanımda problem oluşturmaz  Düzenli olarak hergün hayvanlara verilmelidir.

Doğrudan kullanım:
Yem üzerine veya TMR mikser içine katılarak sürekli kullanılması önerilir.
Süt Sığırı ve düvelerde: 10-20 gr/İnek/Gün
Koyunlarda: 3 gr/Koyun/Gün
Keçilerde: 3 gr/Keçi/Gün
Yem katkısı olarak : 1-2 kg/Ton yem
TESCİL TARİH VE NO: 05.06.2012/529-006F
TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ: 0.5, 1, 5, 10 ve 25 Kg plastik kovalarda veya 1, 5, 7.5, 10, 20 ve 25 kg kraft torbalarda satılır.
Oda sıcaklığında (18-25 0C) muhafaza ediniz. İmal tarihinden itibaren 18 ay raf ömrü mevcuttur.
BU BİR İLAÇ DEĞİL, YEM KATKISIDIR(PREMİKS) . TEDAVİ AMACIYLA KULLANILMAZ

Faaliyetlerimiz

* Süt ve Besi Sığırı Sürü Hekimliği ve Danışmanlığı
* Ticari Firmaların; Probiyotik, Prebiyotik ve Mineral Yem Katkılarının Saha Çalışmalarının; Süt, Besi, Koyun-Keçi ve Kanatlılarda Gerçekleştirilmesi ve Değerlendirilmesi
* Yer Seçimi, Ahır Dizaynı, Hayvan Refahı, Bakım, Beslenme (Yemin Karılması ve Porsiyonlanması), Bakıcı Eğitimi, Tırnak Bakımının Programlanması. Devamı..

Veteriner Market - Ürünlerimizi İncelediniz mi?

Ürünlerimiz